Multimedia Fusion 2

Multimedia Fusion 2 (MMF2) je lepší verze The Games Factory 2 (TGF2), tedy programu, určenému pro vytváření počítačových her. K vytvoření hry není zapotřebí znát složité programovací jazyky a přitom lze vytvořit téměř cokoliv (s vyjímkou 3D her).
Rozhraní programu je rozděleno na 3 části: Frame editor - sem se vkládají objekty, tedy všechno, co bude hráč vidět ve výsledné hře (+ pomocné objekty, které vidět nebude); Event editor neboli editor událostí typu "Když se stane toto, proveď tamto" (např. když uživatel zmáčkne ENTER, vytvoř "střelu" u objektu "hráč", nebo: Když se srazí objekt "hráč" s plošinou, zastav hráče (aby nepropadl)) a Storyboard editor pro editaci rozlišení aplikace a jednotlivých "snímků" a přechodů mezi nimi. Výsledný produkt se dá uložit dvěma způsoby - buď jako samostatná aplikace (.exe), nebo plnohodnotná hra s instalátorem.
Dobrou funkcí je taky vytvoření spořiče obrazovky (nevím, jestli to jde v TGF2, ale v "MMFku" ano).
Bohužel, tento program není freeware, ale na stránkách Clickteamu se dá stáhnout DEMOVERZE, která není ochuzena o žádnou funkci, ale hry se nedají uložit jako aplikace, ani "instalačky", ale pouze do formátu .mfa (formát TGF2 a MMF2 aplikací, které se v tom programu dají otevřít a upravovat) => nedají se spustit, samy od sebe, ale je potřeba TGF/MMF2
Tento program jsem si (jak je vidět z mých výtvorů) velmi oblíbil. Hodně mi pomohla kniha "Tvoříme hry bez programování", ve které je práce s programem detailně popsaná a obsahuje i demoverzi TGF2.